Klitoral Hood Küçültme Klitoris Estetiği

klitoral Hood Kücültme Clitoral Hoodectomy

Klitoris pubis kemiğin hemen altında yer alan bir yapıdır. Klitoris üst kısmı ve yanlarda labia minora (iç dudaklar) ile çevrilidir. Alt kısmında idrar çıkışı üretra bulunur. Üretranın altında ise vajina girişi bulunur.

klitoris Yapısı Nasıldır

Klitorisin dışarda görülebilecek bir baş kısmı(Glans) vardır. Dış genital organların yani vulva nın içinde gömülü durumda sağa ve sola doğru uzanan iki kolu olan gövde kısmından oluşur.

Bazı kadınlarda klitoral hood olarak adlandırılan kapak dokusu aşırı büyük olabilir ve klitoris başını yani glans ı tamamen kaplayıp kapatabilir.

Bu durumlarda clitoral hoodectomy olarak adlandırılan klitoris kapağının küçültülmesi operasyonu yapılabilir.

Gerekli mi ?

Klitorisin merkezinde bulunan kollar içerisinde, erkek penisine benzeyen cinsel uyarılma sırasında, içleri kanla dolarak sertleşen, süngere benzeyen (süngerimsi) yapılar vardır.

Cinsel ilişkide erkekte penis neyse kadında da klitoris aynı görevdedir. Zaten embriyolojik anlamda aynı doku yapısı ( eş doku ) ve işleyişine sahiptir.

Kadınlarda klitoris yapıları, erkeklerdeki penis yaısı gibi farklı ölçülerde olabilir.

Klitorisin toplam uzunluğu 2.5 cm ile 9 cm arasında değişmektedir.

Klitorisin yapısı aşırı derecede damarlı ve tüm vücudun, en çok sinir lifi barındıran yapısıdır.

Kadının orgazmı klitoris sayesinde olur.

kadının cinsel uyarılmasında ve orgazmın sağlanmasıda çok önemli bir rolü olan, bu klitoris dokusunun üstündeki fazla deri kıvrımı kesilerek alınabilir. Bu operasyona klitoral hood küçültme denir.

Cinsel açıdan sorunlar yaşayan, yeterli orgazm seviyesine ulaşamayan, cinsel ilişkilerinde haz alamayan, klitoris kapağı derisi aşırı kalın ve klitoris başını kapatacak düzeyde olan, fayda görebilecek kadınlara yapılabilir.

Klitoral hood küçültme işlemi haricinde, cinsel hayatında daha fazla haz alarak yaşamak isteyen kadınlara, G-Shot veya klitoral alanın kenarlarına veya altına yapılacak dolgular da uygulanabilir.

Klitoral hood, klitoris sorunları,orgazm problemleri ve çözümleri hakkında bizi arayabilirsiniz.Genital Estetik Sayfasına Dön

Copyright © 2015 Şişli Med. All rights reserved | Tüm Hakları Saklıdır | Design Seo Codification: Oragne Effect