PRP ile Genital Bölge Gençleştirme

Genital Bölgede Prp ve Kök Hücre İle Gençleştirme SıkılaştırmaGünümüz tıbbi teknolojileri içerisinde, gücü hafife alınmayacak kadar ciddi bir etki gösteren PRP (platelet rich plasma) tekniğini, genital bölgede estetik amaçlı ilk ve tek merkeziz.

Tabiki PRP yani platelet rich plasma teknolojisinin etkilerini araştırarak ve Dünya'daki kullanımlarını referans alarak başladığımız uygulamalar, asla deneysel olmayıp, FDA onaylı uygulamalara ve Şişli Med doktorlarının Dünya'daki uygulamaları gözlemlemesi sonucunda uygulamaya başlanmıştır.

PRP GÜVENLİ MİDİR, YAN ETKİSİ VAR MI ?


PRP nin açılımı platelet rich plasma dır. Her insan için sadece kendi kanından üretilebilir. Bu geliştirilmiş ve kanıtlanmış uygulama, insanın kendi kanından çıkartılabildiği için biyolojik bir ilaç da, denebilir.

Uygulamalarda hastaların kendi kanları kullanıldığı ve farklı bir kimyasalın asla eklenmediği steril ve kapalı şekilde üretildiği için, allerjik reaksiyonlara veya bulaşıcı hastalık aktarımına tamamen kapalıdır.

PRP NASIL ETKİ EDER ?


Trombositler ve serum içindeki büyüme faktörleri ciltte inflamasyon yani kısaca canlı dokunun her türlü canlı, cansız yabancı etkene veya doku hasarına verdiği bir çeşit yanıt, oluşturarak kollajen sentezini harekete geçirir.

Bu da dokunun yenilenmesi, gençleşmesi ile sonuçlanır. Ayrıca küçük doku alanlarında dolgu malzemesi şeklinde de kullanılabilir.

PRP ile kök hücre tedavisi aynı değildir, fakat dolaylı olarak prp tedavisi, kök hücreleri uyararak, belirli ölçüde etki etmelerini sağlamaktadır .

Dokuda oluşturduğu reaksiyon ile kök hücrelerin enjekte edilen bölgeye gitmesine neden olur . Böylece dokuda yenilenme ve gençleşme süreci başlar.Genital Bölgede Kök Hücre TedavileriGENİTAL ESTETİKTE KÖK HÜCRE FİBROBLAST TEDAVİLERİ ?


Fibroblastlar (fibrocell), bağ dokusunda, yoğun olarak bulunan ve deride birçok görevi olan hücrelerdir.

Hücreler arası matriks denen proteinlerinin sentezlenmesinde görev alırlar.

Derinin yapısı ve bütünlüğü üstünde, önemli görevi olan fibroblastlar, dokuyu yenileyici ve gençleştirici etki gösterirler.

Estetik alanına son yıllarda giren kök hücre tedavileri, genellikle cilt üstünde oluşan çukurluklar, akne izleri, yanık izleri ve travmatik durumlar sonrasında ciltteki düzelmenin sağlanması için yoğun olarak kullanılırlar.

GENİTAL ESTETİKTE KÖK HÜCRE NASIL ETKİ EDER ?


Pubis alan, labiumlar ve perine bölgesindeki hassas deri alanlara uygulandıktan sonra, fibroblast (fibrocell) hücreleri harekete geçerler.

Kollajen ve elastin üretimi yaparak, deride bozulan protein yapısının onarılmasını sağlar ve özellikle yaşa bağlı belirtiler ve sorunları ortadan kaldırır.

KÖK HÜCRE FİBROBLAST TEDAVİLERİNİN YAN ETKİSİ VAR MI ?


Kök hücre üretiminde insanın kendi dokusu kullanıldığı için ( otolog ) allerjik bir reaksiyon oluşmaz.

FDA tarafından onaylanmış bir uygulamadır.

Copyright © 2015 Şişli Med. All rights reserved | Tüm Hakları Saklıdır | Design Seo Codification: Oragne Effect